Самые популярные материалы:

В Запоріжжі навчалися чути глухих

школа жестової мови в ЗапоріжжіПротягом майже місяця на базі Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва силами молодіжної організації «Наше щасливе життя» проходили безкоштовні курси з жестової мови (глухих), в яких взяли участь всі бажаючі, незалежно від віку та професій (серед слухачів і слухачок були як учні загальноосвітніх шкіл, так і бібліотекарі, лікарі та журналісти, фотографи та домогосподарки).
Всі бажаючі змогли оволодіти азами «ручних» абетки, лексики та орфоепії в спокійній дружній атмосфері під час практичних показових заннять та перегляду тематичних культурно-розважальних відео-роликів, а також самостійно за допомогою відповідних відео-посібників.
 Колективно-індивідуальний підхід до проведення занять одразу ж дав гарні результати — буквально, через хвилин 20, слухачі й слухачки вже могли «на пальцях» сказати, як їх звати, чим займаються по життю, чим захоплюються й описали свої будні.
За словами хлопців і дівчат, вивчити жестову мову їм, в основному, закортіло як філантропам й активним волонтерам, дехто стикався по життю з нечуючими однолітками й хотіли б з ними  в подальшому легко спілкуватися жестами, а комусь просто цікаво чи корисно по роботі.

школа жестової мови в Запоріжжі — «Жестова мова — це невід'ємна частина української [мови], паралельна й, одночасно, самостійна мова спілкування наших нечуючих та слабочуючих співгромадян. Окрім того, це доволі цікавий спосіб обміну інформацією в нестандартних ситуаціях — коли поряд голосно лунає музика, будівельні інструменти чи автомобілі, колі треба щось сказати не шепотячись, але так, аби інші не почули — наприклад, на іспитах :-) » — поділився Олександр Кахай, Голова молодіжної організації «Наше щасливе життя», сурдоперекладач зі стажем.
 
За словами організаторів, для початку було вирішено провести короткий пробний місячний курс, аби дізнатись зацікавленість населення в таких знаннях, а в найближчому майбутньому планується проведення повноцінної піврічної школи жестової мови, наприкінці якої слухачі курсів пройдуть профільні "іспити" та отримають відповідні дипломи з мокрими державними печатками.
0

Комментарии (0)

RSS Свернуть / Развернуть

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.