Самые популярные материалы:

Що потрібно знати кожному громадянину для того, щоб вберегтися від зараження на туберкульоз?

Відразу хочу зупинитися на визначенні поняття цієї хвороби, бо без розуміння того, що ж таке ця недуга неможливо зрозуміти симптоми та форми. То що ж таке туберкульоз? 

Туберкульоз (сухоти) — це хронічне інфекційне захворювання, дуже різноманітне за проявами, яке викликається особливими мікробами — мікобактеріями, їх називають ще туберкульозними паличками, або паличками Коха. Туберкульозні палички вражають органи дихання (легені, бронхи, гортань), кишечник, сечостатеві органи, кістки, шкіру тощо.

 

На сьогодні розповсюджена нова небезпечна форма хвороби — хіміорезистентний туберкульоз, тобто не чутливий до дії лікарських препаратів. Він розвивається у тих, хто перервав лікування. Причому той, хто заражається від такого хворого, одразу хворіє на важку форму.

Джерелом інфекції, як правило, є хвора людина, яка виділяє з харкотинням туберкульозні палички. Основний шлях зараження — через повітря, що вдихається. В деяких випадках джерелом зараження може бути некип'ячене молоко від ураженої туберкульозом худоби.

Попадання в організм туберкульозних паличок означає лише зараження, а не захворювання. І хоча людина дуже сприйнятлива до туберкульозної інфекції, здебільшого організму все-таки вдається перебороти її. Розвитку хвороби сприяє ослаблення організму попередніми захворюваннями, погане харчування, погані санітарно-гігієнічні умови праці та побуту, тривалий контакт із хворим, який виділяє туберкульозні палички.

Зараження частіше відбувається у дитинстві. Попадання туберкульозної палички в організм викликає підвищення стійкості до туберкульозу – нестерильний імунітет, тобто імунітет, пов'язаний з наявністю в організмі хвороботворних мікробів. У цьому випадку організм справляється з повторною інфекцією при малопомітних або зовсім непомітних явищах.

То які ж симптоми на туберкульоз? Лікарі вказують на 9 симптомів, а саме:

1. Кашель упродовж трьох і більше тижнів.

2. Кровохаркання.

3. Біль у грудній клітині.

4. Погіршення апетиту.

5. Зниження маси тіла.

6. Втома і слабість.

7. Підвищена температура тіла або лихоманка.

8. Потовиділення вночі.

9. Задишка.

При наявності одного або кількох із цих симптомів необхідно пройти флюорографію органів грудної клітки та всебічне обстеження.

За несприятливих умов може вражатися той чи інший орган. У 80-90% випадків це легені.

Шляхи передачі інфекції:

— повітряно-краплинний через крапельки мокротиння із слини при кашлі, чханні, розмові (хворий з мокротинням виділяє 15-20 млн. мікобактерій в день); вважається, що один хворий протягом року може інфікувати 10-15 здорових людей;

— повітряно-пиловий (на відкритому повітрі зараження через пил практично неможливе, оскільки бактерії туберкульозу швидко гинуть під дією сонячного світла, зараження найчастіше відбувається у житлі туберкульозного хворого) харчовий (якщо при вдиханні достатньо 1-2 бактерій, то для зараження через рот потрібно сотні мікробів);

— контактно-побутовий (особливо при значній неохайності хворого, коли його руки, одяг, білизна, рушники і т.п. забруднені мокротинням; прямий контактний спосіб можливий і при поцілунках).

Координатор з адвокації, комунікації, соціальної мобілізації по туберкульозу в Запорізькій області Дорошенко Ірина.
 

Video Cough TB Hotline 15s pal 9 www.youtube.com/watch?v=ExnK7pzk1Rc 

 

0

Комментарии (0)

RSS Свернуть / Развернуть

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.