Самые популярные материалы:

Один день, що розтягнувся на двадцять років

Випадки, коли автор культового роману погоджується бути сценаристом однойменного фільму трапляються досить рідко. Фільм “Один день” в цьому плані є унікальним. Девід Ніколс, який написав книгу, був єдиним сценаристом, який разом з режисером Лоне Шерфіг працював над фільмом. Мабуть, саме завдяки цьому картина вийшла по-справжньому вдалою.

Емма (Енн Хетеуей) – романтична дівчина, яка все життя хоче вчити дітей і зробити світ хоча би трішечки кращим ніж він є. Декстер (Джим Стерджесс) – успішний телеведучий, мажорний хлопець який отримує всі блага життя (включаючи безперестанний секс з дівчатами). Вперше вони зустрілися в далекому 1988 році на випускному балі в коледжі. Провівши разом ніч, вони вирішили залишитися друзями і пообіцяли собі, що будуть зустрічатися щороку в один і той же день – 15 липня, щоб розповідати один одному про те, що сталося в їхньому житті. Глядач стає свідком їхніх постійних щорічних зустрічей, помічаючи те, як змінюються герої, як змінюються їхні життєві пріоритети, як змінюється їхнє ставлення до світу та один до одного. Вони розуміють, що любили не тих людей, що були сліпі, але боялися зізнатися у цьому. “Один день” – це непросто історія про двох закоханих, які не зуміли розібратися в своїх почуттях. Це фільм про життя, про те, як часто ми втрачаємо можливості, які потім неможливо повернути. Зворушлива, цікава, мила, смішна історія змусить співпереживати і проживати цей один день кожного, навіть самого скептично налаштованого, глядача.

Відносно гри акторів – часто менш досвідчений Джим Стерджісс грає значно краще номінантки на “Оскар” Енн Хетеуей. Їй в черговий раз дісталася роль гидкого каченяти, що перетворюється на лебедя. Для Енн, напевно, такі героїні вже стали справжнім каменем на шиї, який навряд чи приведе її до чогось хорошого (наприклад до ще однієї номінації на “Оскар”). Але не слід бути дуже критичним у цьому плані. Енн Хетеуей і Джим Стерджесс вдалося створити приголомшливу любовну пару. Їх почуттям починаєш вірити. Віриш кожному слову, жесту, погляду. І якщо настільки сильної ролі у виконанні Енн навряд чи хтось здивувався, то ось молодий актор Джим Стерджесс дійсно порадував чудовою грою. Другорядні герої нітрохи не зіпсували загальне враження від стрічки.

“Один день” веде нас через два життя, і ми бачимо стадії розвитку героїв — молодість, дорослішання, зрілість. До того ж, починаєш по-справжньому замислюватися – а я не пропущу своє щастя? Може, воно як і в фільмі зовсім поряд з вами – варто лише руку простягнути?

“Один день” – приголомшлива романтична історія, ніби повертає нас у часи чистої і щирої любові, яка стала справжньою рідкістю в сучасному жорстокому, вульгарному, брудному світі. Це мій другий, після “Щоденнику пам’яті”, фільм який увійшов мені в душу і залишився там на віки…

© Герасименко Богдан, журналіст

0

Комментарии (0)

RSS Свернуть / Развернуть

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.