Самые популярные материалы:

В Запоріжжі "зависає" кава та навіть супи


Нещодавно по Україні прокотилася інформаційна хвиля про «підвішені кави», яка, на жаль, мала разовий характер та замість постійного цікавого соціального проекту виглядала як разова благодійна акція.
Але в Запоріжжі цей рух активно розвивається в одному з молодих бістро в центрі міста. Якщо бути більш детальним, то це — кафе-бістро «2х2» по вулиці Сталеварів. Тут і молоді й дорослі клієнти, незалежно від віку та статі, мають змогу долучитися до міжнародної традиції, розпочатої в далекому минулому в Італії. Головна його ідея — проплатити для невідомого клієнта цього закладу напій та/чи їжу. Тобто, приходите ви до відповідного закладу харчування й питаєте — «а чи є підвішена кава/чай?», і якщо в відповідь чуєш «так», — маєш можливість безкоштовно попити/поїсти тим, що для тебе залишив попередній невідомий добродій чи добродійка.

  — Час від часу, окрім звичайних чаю та кави, також «підвішують» супи, бутерброди та інші смачні речі, — ділиться директор бістро «2х2» — пан В'ячеслав, — ми спочатку й не вірили, що така практика приживеться в нашому Запоріжжі, аж бач — все навпаки — зацікавлені й студенство та робітники заводів, фірм та підприємств, зацікавлені й пересічні громадяни.

— Побачив якось в новинах інфу про «підвішування» напоїв та їжі на одному з національних телеканалів, — ділиться Петро, — і вирішив спробувати — чи спрацює, чи ні. Думав, може мій «дарунок» нагодує когось з незаможніх, які час від часу заходять про допомогу чи гроші до різних кафе та ресторанів. І, що дивно, чи, навпаки, недивно — через день завітав до бістро та дізнався, що хтось вже скористувався моїм «підвішуванням», а натомість залишив курячий суп… скажу чесно — він мене трохи врятував, бо грошей із собою вистачало тільки на чай)


 Який стан речей із «підвішуванням» напоїв в інших містах України та світу, ми просили прокоментувати одну з активісток та волонтерок цього руху в Запоріжжі.
Юлія — Найбільше та найактивніше розвинутий цей рух, як не дивно, уві Львові, бо він перший отримує з-за кордону цікаві новинки та традиції, які потім за допомогою соціальних мереж та ЗМІ поширюються по Україні. Другими після Львова йдуть Івано-Франківськ та Київ, а третій — Дніпропетровськ.
Стосовно іноземних країн, найпошириніше «підвішування» кави — в кав'ярнях Італії, звідки й пішла ця цікава «донорська» традиція… Думаю, що і Запоріжжя скоро набере світових обертів і в цьому соціальноважливому безкордонному проекті)

 
Ну  що ж — побажаємо цьому цікавому проекту подальшого розвитку та наснаги, людям — душевних тепла та взаємоввічливості, ну а бістро «2х2» — великої кількості постійних та нових клієнтів)
0

Комментарии (0)

RSS Свернуть / Развернуть

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.